***** PRZEMOC W RODZINIE *****
PDF Drukuj Email

Przemoc w rodzinie - czym jest?


PRZEMOC W RODZINIE TO ZAMIERZONE I WYKORZYSTUJĄCE PRZEWAGĘ SIŁ DZIAŁANIE PRZECIW CZŁONKOWI RODZINY, NARUSZAJĄCE PRAWA I DOBRA OSOBISTE, POWODUJĄCE CIERPIENIE I SZKODY.


Przemoc w rodzinie to zjawisko, które coraz częściej dotyka współczesne rodziny. Nierzadko jest tak, że rodziny, które przeżywają piekło przemocy nie potrafią jej nazwać, a co za tym idzie nie robią nic, aby ją przerwać.

Przemoc nie dotyczy tylko kobiet, dotyczy także mężczyzn i dzieci (dotkliwe kary cielesne to także przestępstwo i żaden rodzic nie ma prawa do takiego postępowania). Oczywiste jest, że przemoc czy agresja jaką stosują mężczyźni wobec kobiet, ma inne znamiona niż przemoc stosowana przez kobiety wobec mężczyzn. Kobiety stosują raczej przemoc psychiczną wobec swoich partnerów, chociaż bywa i tak, że mężczyźni są bici. O ile kobiety coraz częściej zgłaszają swoje problemy i proszą o pomoc, bardzo rzadko - albo prawie wcale - nie robią tego mężczyźni. Pokutuje bowiem w naszym społeczeństwie mit silnego, mającego niepodważalny autorytet mężczyzny.

Gminny Program Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

 
PDF Drukuj Email

UCHWAŁA Nr VI/23/11 Rada Miasta i Gminy Prusice z dnia 9 lutego 2011 r.

Więcej…
 


SZUKAJ


Prusice


BIP


Urząd Pracy


DOPS


Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej


Dolnośląski Urząd Wojewódzki