Wyjazd kulturalno-turystyczny do Zakopanego
PDF Drukuj Email

 

W ramach zakładanego harmonogramy we wniosku o dofinansowanie było zorganizowanie wyjazdu kulturalnoturystycznego dla grupy docelowej jak i ich otoczenia. Mówiąc otoczenie osób mamy na myśli, w tym przypadku dzieci naszych uczestniczek. I tak, w dniach 20-23 wrzesień 2012r. odbył się wyjazd do Zakopanego. Organizator Pan Andrzej Choina zapewnił nam ścisły program pobytu, z przeróżnymi atrakcjami, zarówno dla naszych uczestniczek jak i ich dzieci. Wyjazd był pełen wrażeń, tym bardziej, że dopisywała nam pogoda i mogliśmy podziwiać wspaniałe widoki ośnieżonych górskich szczytów w promieniach słońca.

W pierwszym dniu pobytu zorganizowano wyjazd na Gubałówkę i tam pobyt w Parku Przygody. W pogranie było przejście przez park linowy, ścianka wspinaczkowa i tyrolka. Zaskoczyły nas swoją odwagą zarówno dzieci, te najmłodsze, starsze, ale i nasze podopieczne, które zmagały się z przełamaniem własnego strachu, lęku, wysokości. Wytrwale kroczyły po ruchomych linach do wyznaczonego im celu.

Przeprowadzono instruktaż zachowania bezpieczeństwa przez wykwalifikowanych instruktorów.


Po atrakcjach w parku przeszliśmy do bazy Quadoo Academy na Gubałówce i przejażdżka z instruktorem na quadzie.

W wolnej chwili spacerowaliśmy po Gubałówce i podziwialiśmy piękne widoki.
W drugim dniu pobytu czekała na nas wycieczka z przewodnikiem tatrzańskim do Doliny Kościeliska. Trasa szlaku miał ok. 5,5 km, w jedna stron ę, ale z wytrwałością i samozaparciem wszyscy uczestnicy wyprawy w dobrych humorach i pozytywnym nastawieniem wraz z dziećmi przemierzali i podziwiali tatrzańską przyrodę. Za upór i wytrwałość składamy gratulacje!!!!
W godzinach wieczornych w ramach relaksacji po ciężkim dniu zwiedzania, zorganizowano nam ognisko z udziałem gawędziarza, w ogrodzie naszego pensjonatu. Gawędziarz przez godzinę zabawiał młodszych i starszych swoimi góralskimi legendami i tradycjami.


 

 

 

 

 

 

 

 

W ostatnim dniu pobytu wybraliśmy się pod Wielką Krokiew. Co prawda Pana Adama Małysza nie spotkaliśmy, ale jego trenujących kolegów owszem.


 

 

 

Mamy nadzieje, że wyjazd do Zakopanego pozostanie na długo w pamięci zarówno dla uczestników jak i zespołu projektowego.


Zapraszamy w listopadzie nasze uczestniczki do zajęć z doradcą zawodowym!!!


Kierownik projektu Agnieszka Szewczyk

Koordynator projektu Marlena Rajn

 


SZUKAJ


Prusice


BIP


Urz¹d Pracy


DOPS


Ministerstwo Pracy i Polityki Spo³ecznej


Dolnoœl¹ski Urz¹d Wojewódzki